Brak szans na ustawę dot. kredytów „frankowych” – podaje Business Insider Polska - Frankowe Kredyty
 
franki@xaltum.pl
ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań

Obserwuj nas:

Kredyty frankoweBrak szans na ustawę dot. kredytów „frankowych” – podaje Business Insider Polska

11 maja 20230

Pomimo zapowiedzi szefa KNF co do rozpoczęcia dialogu w tym zakresie, obecnie brak jest szans na uchwalenie ustawy która miałaby rozwiązać problem kredytów frankowych.

Oznacza to, że jedyną metodą na skuteczne i korzystne pozbycie się kredytu jest droga sądowa. Programy ugód wciąż bowiem nie są korzystne i zabezpieczają przede wszystkim interesy banków.

 

Komentarz prawnika Xaltum do informacji przekazanych przez Business Insider Polska:

W świetle informacji przekazanych przez Business Insider Polska, dotyczących braku szans na uchwalenie nowej ustawy frankowej przed wyborami, musimy uwzględnić tę sytuację w naszych rekomendacjach dla klientów. Brak jest bowiem poparcia politycznego dla takiego rozwiązania.

Jednakże, istnieje ważny czynnik, który może zmusić rząd do ponownego rozważenia przepisów dotyczących kredytów frankowych. Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie opłaty za kapitał może wiązać się z ogromnymi kosztami dla sektora bankowego, szacowanymi nawet na 100 miliardów złotych. W związku z tym przewodniczący KNF, Jacek Jastrzębski, od kilku miesięcy przekonuje o potrzebie ponownego zainteresowania się ustawą frankową. Mechanizm ugód, który został zaproponowany przez szefa Komisji ponad dwa lata temu, miał stanowić fundament tej ustawy.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że plany dotyczące uchwalenia nowej ustawy frankowej zostaną odłożone na później. Warto również zauważyć, że informacja o zamrożeniu planów dotyczących ustawy frankowej pojawiła się krótko po tym, jak TSUE ogłosił, że rozstrzygnięcie kwestii opłaty za korzystanie z kapitału nastąpi już 15 czerwca tego roku. Dotychczas sektor bankowy i rząd zakładali, że wyrok Trybunału będzie ogłoszony dopiero jesienią.

Niemniej jednak, mimo obecnych okoliczności, wciąż rekomendujemy naszym klientom rozważenie procesu sądowego w celu unieważnienia umowy kredytowej we frankach. Każda sprawa jest unikalna, a podjęcie działań prawnych może nadal stanowić skuteczną drogę do ochrony interesów klienta. W naszej kancelarii mamy doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw i możemy zapewnić wsparcie prawnicze na każdym etapie procesu.

 

Źródło – https://businessinsider.com.pl/prawo/co-dalej-z-ustawa-frankowa-wiemy-co-szef-knf-przekazal-bankom/5mppm6c

 

Napisz i uzyskaj bezpłatną analizę


  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

  https://frankowekredyty.pl/wp-content/uploads/2023/05/XALTUM-kancelaria_radcow_prawnych_logo_tlo_ver2-removebg-preview.png
  XALTUM Kancelaria Radców Prawnych Barczak Rozpara sp.k., ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań
  +48 61 222 54 46
  franki@xaltum.pl

  Obserwuj nas:

  DARMOWA KONSULTACJA

  Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Tobie zaoferować

  Copyright © XALTUM 2021