Etapy Procesu Frankowego - Frankowe Kredyty
 
franki@xaltum.pl
ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań

Obserwuj nas:

HomeEtapy Procesu Frankowego

Krok po Kroku:
Kluczowe Etapy w Procesie Sądowym dotyczącym Kredytów Frankowych.

Wielu kredytobiorców, którzy rozważają podjęcie działań prawnych przeciwko swoim bankom w związku z kredytami we frankach szwajcarskich, często zastanawia się nad przebiegiem całego procesu sądowego. Chcielibyśmy przybliżyć i wyjaśnić w łatwy czytany sposób każdy krok procedury sądowej, która ma na celu unieważnienie umowy kredytowej. Dokładne zrozumienie działań podejmowanych przez reprezentujących prawników oraz roli, jaką odgrywa kredytobiorca w sądzie, może okazać się niezwykle pomocne, zarówno dla osób stojących u progu podjęcia decyzji, jak i dla tych, którzy już rozpoczęli swoją walkę z bankiem. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi etapami procesu frankowego, które mogą rzucić światło na wiele kwestii związanych z tym złożonym tematem.

Kliknij i rozwiń poszczególny etap, aby dowiedzieć się więcej!

Etapy Procesu Frankowego
Analiza umowy i dokumentacji kredytowej

Weryfikacja, czy umowa jest nieważna (i posiada klauzule abuzywne). Przedstawienie korzyści może odnieść Klient. Ustalenie statusu konsumenta po stronie kredytobiorcy.

Wnioskowanie o zaświadczenie od banku

Uzyskanie z Banku historii spłat kredytu.Oczekiwanie na przygotowanie zaświadczenia przez bank i dane potrzebne do przygotowania pozwu.

Reklamacja do banku

Wezwanie Banku do zapłaty przed procesem – jest to warunek formalny przed złożeniem pozwu.

Złożenie pozwu

Sporządzenie pozwu zawierającego roszczenia o unieważnienie umowy i zapłatę.

Wniosek o zabezpieczenie*

Na życzenie klienta (i tylko, gdy kredyt wciąż jest spłacany) – w pozwie możemy wnioskować o legalne wstrzymanie spłaty kredytu.

Postępowanie przed sądem I instancji

Analiza treści odpowiedzi na pozew, przygotowanie dodatkowych pism procesowych. Rozprawy, rozpoznanie przez sąd stanowisk stron, przesłuchanie świadków oraz klientów.

Wyrok sądu I instancji

Po przeprowadzeniu dowodów w sprawie – sąd wydaje wyrok. Niezadowolone z treści wyroku Strony mają 7 dni na wniesienie uzasadnienia wyroku.

Postępowanie przed sądem II instancji

Każda ze stron może złożyć apelację od wyroku I instancji – mają na to 14 dni od doręczenia przez Sąd uzasadnienia. Po wymianie stanowisk i rozprawie (bez udziału Klientów) - Sąd II instancji wydaje wyrok, który jest prawomocnym zakończeniem sprawy.

Wykonanie wyroku

Po unieważnieniu umowy dokonujemy rozliczenia z bankiem (zwrot rat), wykreślamy hipotekę z księgi wieczystej. Bank nie może już pobierać dalszych rat.

Nie czekaj, zacznij działać już teraz!

Jeśli nurtują Cię jakiekolwiek wątpliwości czy pytania dotyczące Twojej umowy kredytowej, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skorzystaj z naszej BEZPŁATNEJ analizy umowy – skontaktuj się z nami już dziś i zbliż się do rozwiązania swoich problemów!


  https://frankowekredyty.pl/wp-content/uploads/2023/05/XALTUM-kancelaria_radcow_prawnych_logo_tlo_ver2-removebg-preview.png
  XALTUM Kancelaria Radców Prawnych Barczak Rozpara sp.k., ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań
  +48 61 222 54 46
  franki@xaltum.pl

  Obserwuj nas:

  DARMOWA KONSULTACJA

  Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Tobie zaoferować

  Copyright © XALTUM 2021