franki@xaltum.pl
ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań

Obserwuj nas:

Kredyty frankowemBank rezygnuje z pozywana frankowiczów o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału po unieważnieniu umowy!

20 lutego 20240

Wiadomość ta jest bez wątpienia pozytywnym sygnałem dla osób posiadających kredyty we frankach szwajcarskich. mBank, jeden z kluczowych graczy na rynku bankowym, podjął decyzję o rezygnacji z dalszego prowadzenia postępowań sądowych, które dotychczas inicjował wobec klientów po unieważnieniu umów kredytowych. Do tej pory, bank dążył do uzyskania rekompensaty finansowej za tzw. bezumowne korzystanie z kapitału przez kredytobiorców, co oznaczało próbę odzyskania części środków, które zostały im udostępnione w ramach kredytu.

Zmiana postawy mBanku wynika z ostatnich orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), które jednoznacznie wykluczyły możliwość dochodzenia przez instytucje finansowe roszczeń związanych z wynagrodzeniem za korzystanie z kapitału oraz jego waloryzacją po unieważnieniu umowy kredytowej. Jak wskazuje przedstawiciel mBanku w wypowiedzi dla Business Insider, te wyroki stanowiły punkt zwrotny w podejściu banku do trwających sporów sądowych.

Decyzja ta ma dalekosiężne konsekwencje nie tylko dla osób, które już znalazły się w procesie sądowym przeciwko bankowi, ale również dla tych, które rozważały taką możliwość w przyszłości. Dla wielu frankowiczów, którzy przez lata zmagały się z niepewnością i obciążeniem finansowym wynikającym z posiadania kredytów we frankach, decyzja mBanku może przynieść znaczną ulgę i otwiera nowy rozdział w ich dążeniu do stabilności finansowej.

Ponadto, informacja ta może mieć wpływ na cały sektor bankowy, sugerując potencjalną zmianę trendów w zakresie rozwiązywania sporów dotyczących kredytów walutowych. Może to również zachęcić inne instytucje finansowe do przemyślenia swojej strategii prawnej wobec kredytobiorców, co z kolei może wpłynąć na przyszłe relacje między bankami a ich klientami.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/prawo/firma/mbank-potwierdza-nie-bedzie-pozywal-frankowiczow-tylko-u-nas/zbxqlcs

 

 

Nie zwlekaj! Najlepszy czas na działanie jest teraz – Zdobądź bezpłatną analizę swojej umowy i odkryj sumę korzyści!

 


   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

  https://frankowekredyty.pl/wp-content/uploads/2023/05/XALTUM-kancelaria_radcow_prawnych_logo_tlo_ver2-removebg-preview.png
  XALTUM Kancelaria Radców Prawnych Barczak Rozpara sp.k., ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań
  +48 61 222 54 46
  franki@xaltum.pl

  Obserwuj nas:

  DARMOWA KONSULTACJA

  Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Tobie zaoferować

  Copyright © XALTUM 2021