Bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału - Frankowe Kredyty
 
franki@xaltum.pl
ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań

Obserwuj nas:

Bez kategoriiBankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału

8 grudnia 20220

Wielu frankowiczów obawia się obecnie przede wszystkim pozwu od banku związanego z tzw. wynagrodzeniem za korzystanie z kapitału. Perspektywa ta wstrzymuje decyzję o pozwaniu banku i podjęciu działania w celu unieważnienia umowy. Banki próbują bowiem w ten sposób obronić się przed stratami związanymi z nieważnością kredytów.

Prawnicy Xaltum od początku jasno wskazują – tego typu obawy nie mają uzasadnienia. Kolejne wyroki Sądów potwierdzają to stanowisko. Bank nie ma prawa żądać zapłaty żadnej kwoty tytułem wynagrodzenia. Skoro umowy frankowe są uznawane za nieuczciwe – nieuczciwym byłoby również przyznawanie Bankowi jakiegokolwiek dodatkowego wynagrodzenia. 

Codziennie zapadają kolejne wyroki sądów, które potwierdzają prawidłowość rekomendacji prawników Xaltum. Stanowisko to potwierdził także wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie (V ACa 175/22 z 5.10.2022 r.). W sprawie rozpatrywano kwestię nieważności umowy kredytu. Uwzględniając żądanie, Sąd kategorycznie stwierdził, że bank nie ma prawa dochodzenia roszczenia z tytułu korzystania z kapitału.

Prawnicy Xaltum prowadzą sprawy kredytów frankowych w sposób kompleksowy – nie ograniczamy się do pozwania banku i unieważnienia umowy. Jeśli bank zdecyduje się na pozew przeciwko frankowiczowi – również w tej sprawie może on liczyć na wsparcie Kancelarii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

https://frankowekredyty.pl/wp-content/uploads/2023/05/XALTUM-kancelaria_radcow_prawnych_logo_tlo_ver2-removebg-preview.png
XALTUM Kancelaria Radców Prawnych Barczak Rozpara sp.k., ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań
+48 61 222 54 46
franki@xaltum.pl

Obserwuj nas:

DARMOWA KONSULTACJA

Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Tobie zaoferować

Copyright © XALTUM 2021