franki@xaltum.pl
ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań

Obserwuj nas:

Kredyty frankoweKtóre Banki najczęściej przegrywają sprawy „frankowe”?

2 kwietnia 20240

Rok 2024 r. to kolejny dobry rok dla frankowiczów. Większość kredytobiorców decyduje się na pozwanie banku i dochodzenie swoich praw. Niezdecydowani wciąż zastanawiają się jednak – czy mój Bank przegrywa sprawy i jak często?

Statystyki są bezwzględne

Co roku coraz więcej spraw wpływa do Sądów, ale także jest wygrywanych przez frankowiczów. Szacuje się, że około 95% spraw kończy się obecnie wygraną kredytobiorcy, prowadząc do nieważności umowy albo jej odfrankowienia.

Czy statystyki te są jednak zależne od tego, jaki Bank pozywamy? Które z nich najczęściej występują w sądach? Zweryfikowaliśmy raporty bankowe oraz statystyki oficjalne – oto wyniki.

Bank Millennium, mBank i PKO BP na czele listy

Na czele listy przegrywających banków znajdują się Bank Millennium, mBank i PKO BP. W sprawach przeciwko tym bankom zapadło już ponad 2500 niekorzystnych dla banków wyroków sądowych.

Co ważne, zaledwie kilkadziesiąt spraw w przypadku tych banków zakończyło się niepomyślnie dla kredytobiorców. Oznacza to, że w przytłaczającej większości sprawy kończą się nieważnością umowy kredytu czego skutkiem jest uwolnienie od zadłużenia względem Banku.

Pozostałe Banki również przegrywają sprawy

Pozostałe z Banków także przegrywają przeważającą część sprawy. Warto wskazać, że w przypadku takich banków jak Pekao S.A. czy też Santander Bank Polska, ponad 95% spraw kończy się korzystnie dla frankowiczów. 

Potwierdza to słuszny wniosek o kontynuacji pozytywnego dla frankowiczów trendu. Spodziewane jest, że również w 2024 r. niezmiennie to kredytobiorcy będą górą w sądach.

Wyroki TSUE dają podstawę do optymizmu

Co roku TSUE wydaje nowe, korzystne dla frankowiczów wyroki, które przekreślają szanse banków na obronę przed pozwami.

Po orzeczeniach z 2023 r., mBank i PKO BP oficjalnie zapowiedziały, że nie będą dochodzić roszczeń przeciwko frankowiczom i żądać od nich zapłaty dodatkowych kwot po unieważnieniu kredytu.

Spodziewamy się, że również inne banki pójdą w ich ślad i zrezygnują z pozwów; z naszych obserwacji spraw wynika, że również Bank Millennium decyduje się na taki ruch.

Sprawdź, czy i Twoja umowa może być nieważna

Jeśli jeszcze nie zweryfikowałeś swojej umowy – zachęcamy do kontaktu i bezpłatnej analizy. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz chciał podjąć walkę o odzyskanie pieniędzy i uzyskanie spokoju na przyszłość.

 

Nie zwlekaj! Najlepszy czas na działanie jest teraz – Zdobądź bezpłatną analizę swojej umowy i odkryj sumę korzyści!

 


   

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe są oznaczone *.

  https://frankowekredyty.pl/wp-content/uploads/2023/05/XALTUM-kancelaria_radcow_prawnych_logo_tlo_ver2-removebg-preview.png
  XALTUM Kancelaria Radców Prawnych Barczak Rozpara sp.k., ul. Warszawska 53, 61-028 Poznań
  +48 61 222 54 46
  franki@xaltum.pl

  Obserwuj nas:

  DARMOWA KONSULTACJA

  Skontaktuj się z nami i sprawdź co możemy Tobie zaoferować

  Copyright © XALTUM 2021